A Legacy of Legend – Las Vegas, Nevada – únor 2012

 

A Legacy of Legend. Druhý ročník akce, která má za cíl propagovat a předávat učení, které nám jako dědictví zanechali Tom Dorrance a Ray Hunt. Setkání horsemanů, jejichž cesta byla více či méně ovlivněna těmito učiteli.

Dopoledne všech tří dní patřila obsedání mladých koní. Pod vedením Petera Campbella tak pracovala jeho neteř Megan, s Buckem Brannamanem obsedala dcera Reata a s Martinem Blackem syn Wade. Jako diváci jsme tak měli možnost vidět práci tří naprosto rozličných dvojic, šesti “horsemanů”, kteří ač následují cestu stejných učitelů budou pracovat vždy jinak, neboť každý si přebíráme učení ostatních podle svých vlastních schopností a přání. A tak jsme si i my, diváci, odnášeli z těchto demonstrací každý něco jiného, další skládačku do vlastní práce s koňmi. Ať už představu ideálu, že takto bychom také chtěli pracovat, nebo reálnou ukázku toho, čemu bychom se ve vlastní práci chtěli vyhnout.

Odpoledne pak byla zaplněna hodinami z lektory z různých sportovních odvětví. Sledovali jsme tak Melanie Smith Taylor vést Bucka a jednu z jejích žaček při skokové lekci, Betty Staley v drezurní ukázce, a Jaton Lorda v ukázce z cuttingu a reined cow horse tréninku. Závěr pak patřil společné ukázce rančerského lasování.

Příjemný a poučný zážitek vidět horsemany z odlišných sportovních odvětví pracovat všechny podle stejných principů. Principů, které nám ukazují sami koně.

 

This entry was posted in Nezařazené. Bookmark the permalink.

Comments are closed.