Kalendář akcí

Kalendář akcí – přehled: 

 

 • 16. – 17. července 2022 – Moje malá americká cvičení – kurz horsemanshipu s Janou Šedovou (Horkou)
 • 30. – 31. července 2022 – kurz rančerské práce s dobytkem – Jana Šedová (Horká) 
 • 13. srpna 2022 – kurz s Václavem Bořánkem – horsemanship 4 – společný trénink.
 • 13. – 14. srpna 2022 –  kurz s Veronikou Živnovou – drezurní
 • 10. – 11. září 2022 – kurz rančerské práce s dobytkem – Jana Šedová (Horká) 
 • říjen –  kurz s Veronikou Živnovou – drezurní

 

Kalendář akcí – popis jednotlivých kurzů 

 • 13. – 14. srpna –  kurz s Veronikou Živnovou – Série individuálních tréninků zaměřených na konkrétní potřeby každé jezdecké dvojice, kdy hlavním motem je dobrý jezdecký drezurní základ, na který je možné navázat další prací. Stejně jako loni se těchto tréninků budou účastnit různé dvojice – poníci, dobytkářští koně, hobby jezdci i dvojice trénující pro soutěže všestrannosti.
  Nebojte se se k nám přidat, tyto tréninky opravdu prospějí všem.

Individuální lekce, cena 3000 Kč za dvojici jezdec/kůň za oba dny (včetně ustájení pro koně – venkovní padock, seno, voda, a pitného režimu pro jezdce) – při přihlášce a zaplacení nevratné zálohy 500 Kč do 30.7.2022. Při pozdějším přihlášení je cena 3 500 Kč.
V případě nepříznivého počasí se kurz přesune do nedaleké jezdecké haly. Přihlášky prostřednictvím emailu janahorka@gmail.com nebo telefonicky na čísle 773 693 943.

Veronika Živnová

Veronika Živnová

 

 

 • 16. – 17. července 2022 – Moje malá americká cvičení – kurz horsemanshipu s Janou Šedovou (Horkou)

Když jsem byla v Americe, často jsme na svých koních trávili denně celé dlouhé hodiny. Člověk po nich nechtěl moc, jen sem tam si řekl tady o naklusání, tady o ustoupení předkem, jindy o couvnutí. A mezi tím se třeba jen tak loudal za stádem pomalých krav. Žádný velký trénink. A přesto se nám koně pomalu ale jistě měnili před očima. Spolupracovali s člověkem, byli uvolnění, spokojení, citliví a vnímaví k jemným pobídkám ze strany jezdce. Neuměli spinovat ani „slajdovat“, ale měli dobrý základ a ochotu učit se dál.

A já si během těch let, co jsem zpátky v Česku a kromě pár dní v roce, kdy pracujeme s dobytkem, se veškeré mé tréninky odehrávají v řádu desítek minut, během kterých se snažím koně šup šup něco naučit, uvědomila, jak moc mi chybí tento styl ne-tréninku. Sedět celý den na koni a jen si občas o něco říct. Vyhledat si situace, kde mohu koně požádat o to, aby se pokusil o něco nového, dát mu dostatek času, aby pochopil, a zase jet dál…

Tento kurz bude poněkud jiný, než na jaký je většina jezdců zvyklá. Tentokrát se nechci věnovat individuálně každé dvojici v krátce vymezený čas. Naopak se sejdeme na koních všichni společně, po úvodu na jízdárně vyrazíme do přírody. Budu pro vás mít připravenou řadu malých cvičení, které na vhodných místech, tak, abychom využili to, co nám nabídne okolní příroda, budeme společně trénovat. Jelikož mezi námi budou dvojice na různé jezdecké úrovni, bude také to samé cvičení v podání různých dvojic vypadat jinak. Pro mladé koně ho zjednodušíme, zkušeným dvojicím naopak ztížíme. Bude na vás, zda budete trénovat do úmoru, nebo se na chvíli zastavíte a kouknete na ostatní, jak jim to jde a zda byste se od nich také něčím neinspirovali. A pak zas pojedeme o kousek dál a budeme si užívat, že jsme se svým koněm. My si budeme užívat přítomnosti koně, a koně si snad budou užívat i nás. Žádné koukání na hodinky, kdy už nám skončí lekce a bude čas na oběd. 🙂

Cílem je prostě najít funkční a smysluplný kompromis mezi bezcílným bloumáním po lese a cíleným soustředěným tréninkem zvyšujícím proježděnost koně. Oboje má své místo, na tomto kurzu se ale budeme prostě pohybovat někde mezi. 🙂

Začátek v sobotu v 10:00 (přibližně 🙂 ), konec v neděli kolem 16:00.

Někde v průběhu dne pauza na oběd. (restaurace)

Večer můžeme zapálit oheň a ugrilovat si, co kdo si přiveze, po domluvě maso z našich zásob. 🙂

Počet jezdců 4 – 7.

Pro koho kurz NENÍ určen: Pro všechny se sportovními ambicemi, kteří potřebují pilovat konkrétní jezdecké cviky a dovednosti.

Pro koho kurz je: Pro všechny, kdo chtějí prohloubit či nastolit pohodu mezi sebou a koněm, zvýšit společnou vnímavost k reakcím koně a k pobídkám jezdce. Pro ty, kteří třeba i doma trénují některá z těchto cvičení, ale nevědí, zda to dělají správně, či si prostě jen nikdy nenajdou dostatek času a klidu, aby se jim mohli věnovat a vyladit je. 🙂

 

Cena: 2500 Kč při přihlášení do 4.7.2022, ustájení 200 Kč/noc (venkovní padok). Jídlo zvlášť. Nevratná záloha 500 Kč splatná do 4.7.2022. Při pozdějším přihlášení je cena 3 000 Kč.

Kurz není určen pro diváky (budeme se pohybovat v terénu…).

Přihlášky prostřednictvím emailu janahorka@gmail.com.

 

 • 30. – 31. července 2022, 10. – 11. září 2022 – kurz rančerské práce s dobytkem – Jana Šedová (Horká) –

  Další ročník kurzů práce s dobytkem. Pracovat budeme na ohrazené jízdárně s menším stádem dobytka, které je zvyklé na manipulaci z koně, případně s jednotlivými kusy mladého dobytka. Následování krav, vedení po trase, třídění, oddělování od stáda. Nejedná se o rodeový trénink, půjde spíše o pomalou, klidnou a přesnou práci, o zvyknutí koně na tuto práci. Možnost práce na trenažeru nebo lekce základů lasování (na dummy – ze země a z koně).

  Přibližný časový harmonogram: začátek v sobotu 10:00, pauza na oběd, konec 17:00. V neděli začínáme v 9:00, končíme v 16:00.

  Kurz je určen pro koně či jezdce, kteří s dobytkem začínají nebo jsou mírně pokročilí. Nejedná se o sportovní trénink.

  Počet jezdců – 4 – 6.
  Cena 3000 Kč za dvojici jezdec / kůň, ustájení 200 Kč/noc. Nevratná záloha 500 Kč splatná do 20.7.2022. Při pozdějším přihlášení je cena 3 500 Kč.

  Diváci 300 Kč za den včetně pití.
  Přihlášky prostřednictvím emailu janahorka@gmail.cz nebo telefonicky na čísle 773 693 943. 

 
 
 • 13. srpna 2022– kurz s Václavem Bořánkem – horsemanship 4 – společný trénink.
Po důkladné rozvaze jsme se rozhodli udělat tento kurz soukromý, abychom maximalizovali možnost učení se. 🙂
Kdo by přeci jenom chtěl dorazit na čumendu, ať se ozve, domluvíme se.
Jana Šedová, 773 693 943

Kurzy - Václav Bořánek

 

Comments are closed.