Kalendář akcí

Kalendář akcí – přehled: 

Kurzy s Janou Šedovou se budou konat pouze v případě přihlášení minimálně pěti účastníků. Termíny je možné po dohodě s účastníky přesunout (dle preferencí účastníků i podle počasí).

Kurzy s Veronikou Živnovou (další termíny postupně doplníme) se konají od počtu pěti jezdců

 

 • 30. – 31. 3. 2024 – kurz s Veronikou Živnovou – drezurní
 • 13. – 14. 4. 20024 – kurz s Kateřinou Molodovcovou – www.incontactwithhorse.cz
 • 18. – 19. 5. 2024 – malá americká cvičení s Janou Šedovou
 • 8. – 9. 6. 2024 – horsemanship nejen pro děti a poníky s Janou Šedovou
 • 22. – 23. 6. 2024 – kurz rančerské práce s dobytkem vedený Janou Šedovou
 • 5. – 7. 7. 2024 – malá americká cvičení s Janou Šedovou
 • 3. – 4. 8. 2024 – kurz rančerské práce s dobytkem vedený Janou Šedovou
 • 17. – 18. 8. 2024 – kurz rančerského lasování pro začátečníky vedený Janou Šedovou – SW Ranč Svébohov
 • 7. – 8. 9. 2024 – malá americká cvičení s Janou Šedovou
 • 28. – 29. 9. 2024 – kurz rančerské práce s dobytkem vedený Janou Šedovou
 • 19. – 20. 10. 2024 – malá americká cvičení s Janou Šedovou

 

Kalendář akcí – popis jednotlivých kurzů

 

 • Moje malá americká cvičení

5. – 7. 7. 2024

Jelikož tento víkend vychází se svátečním pátkem, využijeme toho pro prodloužení kurzu o jeden až dva dny. Kurz tedy bude výjimečně třídenní, pro zájemce i s lekcí navíc ve čtvrtek odpoledne. Ze zkušenosti mohu říct, že tento prodloužený koncept je velmi příjemný, na vše je mnohem více času a naučené nové věci mají mnohem větší šanci se v koních i jejich lidech lépe usadit. 🙂 

První den, pátek, strávíme prací ze země i ze sedla v kruhovce a na jízdárně, zkusíme se sladit dohromady a nachystat na sobotní práci, která by již měla probíhat celá v terénu. Na oběd se vrátíme na Ranč. V neděli podle dohody stejný koncept jako v sobotu, případně můžeme zůstat v terénu celý den a oběd si dát někde na cestě. 🙂 Více obecných informací je v níže uvedeném popisu.

Cena: 4 000 Kč / 3 dny (případně doplatek 500 Kč za lekci ve čtvrtek odpoledne). 

Další ceny a harmonogram viz níže. 

Přihlášky prostřednictvím emailu sedova@centrum.cz

 

18. – 19. 5. 2024, 5.-7. 7. 2024, 7. – 8. 9. 2024, 19. – 20. 10. 2024
 
 
Když jsem byla v Americe, často jsme na svých koních trávili denně celé dlouhé hodiny. Člověk po nich nechtěl moc, jen sem tam si řekl tady o naklusání, tady o ustoupení předkem, jindy o couvnutí. A mezi tím se třeba jen tak loudal za stádem pomalých krav. Žádný velký trénink. A přesto se nám koně pomalu ale jistě měnili před očima. Spolupracovali s člověkem, byli uvolnění, spokojení, citliví a vnímaví k jemným pobídkám ze strany jezdce. Neuměli spinovat ani „slajdovat“, ale měli dobrý základ a ochotu učit se dál.
A já si během těch let, co jsem zpátky v Česku a kromě pár dní v roce, kdy pracujeme s dobytkem, se veškeré mé tréninky odehrávají v řádu desítek minut, během kterých se snažím koně šup šup něco naučit, uvědomila, jak moc mi chybí tento styl ne-tréninku. Sedět celý den na koni a jen si občas o něco říct. Vyhledat si situace, kde mohu koně požádat o to, aby se pokusil o něco nového, dát mu dostatek času, aby pochopil, a zase jet dál…
 
Tento kurz bude poněkud jiný, než na jaký je většina jezdců zvyklá. Tentokrát se nechci věnovat individuálně každé dvojici v krátce vymezený čas. Naopak se sejdeme na koních všichni společně, po úvodu na jízdárně vyrazíme do přírody. Budu pro vás mít připravenou řadu malých cvičení, které na vhodných místech, tak, abychom využili to, co nám nabídne okolní příroda, budeme společně trénovat. Jelikož mezi námi budou dvojice na různé jezdecké úrovni, bude také to samé cvičení v podání různých dvojic vypadat jinak. Pro mladé koně ho zjednodušíme, zkušeným dvojicím naopak ztížíme. Bude na vás, zda budete trénovat do úmoru, nebo se na chvíli zastavíte a kouknete na ostatní, jak jim to jde a zda byste se od nich také něčím neinspirovali. A pak zas pojedeme o kousek dál a budeme si užívat, že jsme se svým koněm. My si budeme užívat přítomnosti koně, a koně si snad budou užívat i nás. Žádné koukání na hodinky, kdy už nám skončí lekce a bude čas na oběd. 🙂
Cílem je prostě najít funkční a smysluplný kompromis mezi bezcílným bloumáním po lese a cíleným soustředěným tréninkem zvyšujícím proježděnost koně. Oboje má své místo, na tomto kurzu se ale budeme prostě pohybovat někde mezi. 🙂

Jelikož cvičení a témat, které se hodí k tomuto kurzu, je velké množství a nejde je probrat všechny během jednoho víkendu, bude každý z kurzů určitým způsobem tematicky zaměřen (loni jsme například měli Úvod do práce na dvou stopách, Nastupování do vozíku a vstup do vody, Uvolněnost jezdce…). Témata budou doplněna v průběhu roku a přihlášení je svými návrhy  mohou ovlivnit (pokud napíší včas 😉 ).

Začátek v sobotu v 10:00 (přibližně 🙂 ), konec v neděli kolem 16:00.
Někde v průběhu dne pauza na oběd. (restaurace)
Večer můžeme zapálit oheň a ugrilovat si, co kdo si přiveze, po domluvě maso z našich zásob. 🙂
Počet jezdců 5 – 8.
Pro koho kurz NENÍ určen: Pro všechny se sportovními ambicemi, kteří potřebují pilovat konkrétní jezdecké cviky a dovednosti.
Pro koho kurz je: Pro všechny, kdo chtějí prohloubit či nastolit pohodu mezi sebou a koněm, zvýšit společnou vnímavost k reakcím koně a k pobídkám jezdce. Pro ty, kteří třeba i doma trénují některá z těchto cvičení, ale nevědí, zda to dělají správně, či si prostě jen nikdy nenajdou dostatek času a klidu, aby se jim mohli věnovat a vyladit je. 🙂

 
Cena: 3000 Kč
Ustájení ve venkovních padocích – 200 kč za den (k dispozici voda, seno, majitel si sám krmí a dává vodu, denně místuje padok), nebo 400 Kč za den (krmení a vodu dvakrát denně zajišťuje Ranč, stejně jako 1x denně místování).
Možnost zapůjčení našeho koně (příplatek 1000 Kč).
Jídlo zvlášť.
Kurz není určen pro diváky (budeme se pohybovat v terénu…).
Přihlášky prostřednictvím emailu sedova@centrum.cz
 
 • Horsemanship nejen pro děti a poníky s Janou Šedovou

8. – 9. 6. 2024

Na tomto kurzu budeme pracovat hodně ze země, od základů. Probereme si přístup ke koním, vyzkoušíme nějaká cvičení, která dětem lépe pomohou pochopit jak správně pracovat s koněm, aby oni i koně byli spokojení a v bezpečí. Začneme pracovat s každým koněm jednotlivě a postupně budeme dělat některá cvičení společně.
V podstatě se jedná o kurz horsemanshipu, jen bude probíhat trochu v jiném tempu tak, aby všichni stíhali pochopit základy. Protože bez základů nikdo nedojde moc daleko… 🙂
Kurz je určen jak pro děti bez omezení věku, tak pro dospělé.
Možnost zapůjčení našeho poníka nebo QH (příplatek 1000 Kč za kurz).
 
Začátek v sobotu 14:00, konec kolem 17:00, v neděli začneme v 9:00 a skončíme kolem poledne.
Omezený počet účastníků na 5 koní!
 
Cena: 1500 Kč za jezdce s koněm, ustájení 200 Kč/noc (venkovní padok). 
Diváci 200 Kč / den, 300 Kč víkend.
Přihlášky prostřednictvím emailu sedova@centrum.cz.
 
 • Kurzy rančerské práce s dobytkem – vede Jana Šedová

22. – 23. 6. 2024, 3. – 4. 8. 2024, 28. – 29. 9. 2024

Další ročník kurzů práce s dobytkem. Pracovat budeme na ohrazené jízdárně s menším stádem dobytka, které je zvyklé na manipulaci z koně, případně s jednotlivými kusy mladého dobytka. Následování krav, vedení po trase, třídění, oddělování od stáda. Nejedná se o rodeový trénink, půjde spíše o pomalou, klidnou a přesnou práci, o zvyknutí koně na tuto práci.
Možnost práce na cuttingovém trenažeru nebo lekce základů lasování (na dummy – ze země a z koně).
Přibližný časový harmonogram: začátek v sobotu 10:00, pauza na oběd, konec 17:00. V neděli začínáme v 9:00, končíme v 16:00.
Kurz je určen pro koně či jezdce, kteří s dobytkem začínají nebo jsou mírně pokročilí. Nejedná se o sportovní trénink.
Počet jezdců – 5 – 8.
Cena 3500 Kč za dvojici jezdec / kůň.
Ustájení ve venkovních padocích – 200 kč za den (k dispozici voda, seno, majitel si sám krmí a dává vodu, denně místuje padok), nebo 400 Kč za den (krmení a vodu dvakrát denně zajišťuje Ranč, stejně jako 1x denně místování).Nevratná záloha 500 Kč 14 dní předem. Při pozdějším přihlášení je cena 4 000 Kč.
Možnost zapůjčení našeho koně – příplatek 1000 Kč.
Diváci 300 Kč za den včetně pití.
Přihlášky prostřednictvím emailu sedova@centrum.cz nebo telefonicky na čísle 773 693 943.
 
 • Kurz s Kateřinou Molodovcovou (Santarovou)
Zveme vás na kurz s Kateřinou Molodovcovou (Santarovou). Jedinečná příležitost jezdit s touto výbornou trenérkou ve východní polovině naší republiky. 🙂
Káťu snad není ani třeba představovat. V případě, že se o ní chcete dozvědět více, navštivte její stránky www.incontactwithhorse.cz.
„Jsme tým, založený na práci Kateřiny Molodovcové (Santarové), který má za cíl hledat cesty ke koním, k sobě samotným a následně ke spokojenému propojení lidí i koní v dobrý spolupracující celek.
Cesta, kterou jdeme, má mnoho cílů a mnoho poslání. Těmi nejdůležitějšími jsou „kvalitní a korektní příprava mladých koní“, „pomoc problémovým koním v návratu k jejich přirozenosti“, „propojování sportovního ježdění s myšlenkou spolupracujícího koně jako partnera“, „příprava koní pro práci ze země a ježdění bez jakéhokoli uzdění při zachování dobré přiježděnosti a spokojenosti koně“ a v neposlední řadě se snažíme vychovávat novou generaci dětí, které mají tu možnost, že začínají svoji cestu po boku koní, s úctou k nim.“
Cena pro jezdce s koněm – 4 000 Kč (v ceně jsou dvě lekce (ze zkušenosti mohu říci, že jsou velmi intenzivní a také individuálně zaměřené), jedna online konzultace do dvou měsíců po skončení kurzu, poplatek za areál (včetně případné haly)).
Ustájení ve venkovních padocích – 200 kč za den (k dispozici voda, seno, majitel si sám krmí a dává vodu, denně místuje, při odjezdu vyčistí padok), nebo 400 Kč za den (krmení a vodu dvakrát denně zajišťuje Ranč, stejně jako 1x denně místování).
Diváci – 300 Kč za den, 500 Kč za oba dny.
Rezervace jezdeckého místa po zaplacení nevratné zálohy 1500 Kč.
Přihlášky prostřednictvím emailu sedova@centrum.cz
 
 • Víkendový rozježďovací pobyt

22. – 24. 3. 2024

Tento termín je plně obsazený. V případě zájmu o tento typ kurzu mi napište a domluvíme se na novém termínu. 🙂 

Má Váš kůň po zimě příliš mnoho energie a Vám se na něj nechce sedat? Nebo jste před mateřskou jezdila hlava nehlava a nyní se obáváte co bude, až se zase vyhoupnete do sedla? V životě občas nastanou chvíle, kdy si prostě nejsme sami sebou nebo svým koněm jistí. Víme, že stačí jenom krůček… ale ten krůček je někdy bez pomoci zatraceně těžký. Pokud máte pocit, že mluvím o Vás, třeba by Vám pomohl víkendový rozježďovací pobyt.

Začínáme v pátek odpoledne prací ze země – koukneme se na to, jak na tom s koněm jste, zda bude stačit jen upustit trochu páry, nebo budeme potřebovat zapracovat na něčem dalším. V sobotu dopoledne bychom pak navázali na úvodní lekci podle potřeb každé dvojice. V sobotu odpoledne bychom se už snad měli dostat do sedla. A podle toho, jak to půjde, bychom v neděli zakončili společnou vyjížďkou, kdy Vás doprovodím na zkušeném koni. Ale samozřejmě vše záleží  na tom, jak se budou jednotlivé lekce vyvíjet.

Takovýto víkend není koncipován jako kurz a není to o tom Vás a Vašeho koně umořit. Jedná se o sérii kratších společných, ale individuálně zaměřených lekcí (cca 1 – 2 hod), tak abyste Vy i kůň zůstali vnímaví a příjemně unavení pro další výuku. Počet účastníků je omezen na 2 – 3 dvojice.

Možnost půjčení naší spolehlivé kobylky (příplatek 500 Kč na den) – paní učitelky. Vrátí Vám sebevědomí a radost z práce s koněm. 🙂

Cena 3500 Kč za dvojici jezdec/kůň od pátku do neděle.

Ustájení ve venkovních padocích – 200 kč za den (k dispozici voda, seno, majitel si sám krmí a dává vodu, denně místuje padok), nebo 400 Kč za den (krmení a vodu dvakrát denně zajišťuje Ranč, stejně jako 1x denně místování).

Možnost ubytování v apartmánu na Ranči.

Přihlášky prostřednictvím emailu sedova@centrum.cz nebo telefonicky na čísle 773 693 943.

 

 

 • Kurz s Veronikou Živnovou – drezurní

30. – 31. 3. 2024

Série individuálních tréninků zaměřených na konkrétní potřeby každé jezdecké dvojice, kdy hlavním motem je dobrý jezdecký drezurní základ, na který je možné navázat další prací. 
Nebojte se se k nám přidat, tyto tréninky opravdu prospějí všem.

Individuální lekce, cena 3000 Kč za dvojici jezdec/kůň za oba dny – při přihlášce a zaplacení nevratné zálohy 500 Kč 14 dní před termínem. Při pozdějším přihlášení je cena 3 500 Kč. 

Ustájení ve venkovních padocích – 200 kč za den (k dispozici voda, seno, majitel si sám krmí a dává vodu, denně místuje padok), nebo 400 Kč za den (krmení a vodu dvakrát denně zajišťuje Ranč, stejně jako 1x denně místování).

V případě nepříznivého počasí se kurz přesune do nedaleké jezdecké haly. Přihlášky prostřednictvím emailu sedova@centrum.cz nebo telefonicky na čísle 773 693 943.

 

 
 • Začínáme od nuly – kurz s Janou Šedovou

18. – 19. 5. 2024

Začínáme od nuly

Tento kurz je určen pro všechny, kteří si chtějí projít vše od úplného začátku. Pracovat budeme individuálně ve volnosti, ze země na vodítku  a s ježděnými koňmi se dostaneme do sedla v kruhové ohradě nebo na jízdárně. Je možné také celou dobu pracovat pouze ze země. Nečekejte žádné složitosti ani zázraky na počkání, budeme postupovat pomalu, používat jednoduchá cvičení a základní komunikaci mezi člověkem a koněm. Prostě tak, aby člověk i kůň zůstali v bezpečí a aby oba rozuměli své práci, své zodpovědnosti a bylo jim spolu dobře.

Určeno pro začínající či mírně pokročilé jezdce, nebo pro mladé koně (i neobsedlé, ale neslibujte si, že po víkendu pojedete domů s obsednutým koněm 🙂 ).

Možnost zapůjčení našeho koně.

Cena: 3000 Kč
Ustájení ve venkovních padocích – 200 kč za den (k dispozici voda, seno, majitel si sám krmí a dává vodu, denně místuje padok), nebo 400 Kč za den (krmení a vodu dvakrát denně zajišťuje Ranč, stejně jako 1x denně místování).
Možnost zapůjčení našeho koně (příplatek 1000 Kč).
Jídlo zvlášť.
Přihlášky prostřednictvím emailu sedova@centrum.cz
 
 
 
 

 

Comments are closed.