Martin Black 2020

Kurz s Martinem Blackem 2020

Ježkův mlýn, Hoštka

ZRUŠENO! Náhradní termín léto 2021.

30. – 31. 7. 2020 – práce s dobytkem a rančerské lasování

1. – 2. 8. 2020 – práce s dobytkem

 

Martin Black - Darrell Dodds Photo
Martin Black – Darrell Dodds Photo

Mojí vizí do budoucna jsou kurzy s Martinem uprostřed rozlehlých pastvin, s velkým stádem dobytka. Prostě taková malá Amerika ve střední Evropě. Učitele, celoživotního kovboje, bychom už měli, teď se jen ještě dopracovat jezdecky, abychom jako celá skupina mohli na takovéto pastviny vyrazit. Letos k tomu uděláme další krok. Na jaře 2019 jsme nastartovali tuto cestu v hale Ranče V Buši, letos budeme pokračovat na Ježkově mlýně v Hoštce – nejen na jízdárně s několika kusy dobytka, ale také na pastvinách s asi dvacetihlavým stádem. Pojďte jezdit s námi, vytvořme společně partu, která spolu za rok za dva vyrazí s Martinem za opravdovou kovbojskou prací. 🙂

Téma kurzu

Čtvrtek, pátek

Každé ráno se jezdci společně s Martinem sejdou a pobaví se spolu o tom, co by si který jezdec chtěl z kurzu odnést, zda chce lasovat nebo dává přednost pouze práci s dobytkem apod. V průběhu kurzu pak budou mít jezdci možnost se Martina v klidu zeptat na cokoli, co je zajímá, či čemu v průběhu kurzu nerozuměli. Tento čas bude vyhrazen pouze jezdcům a Martinovi, diváci budou moci poslouchat Martinovy rady, ale pro hladší průběh kurzu nebudou mít možnost se diskuze aktivně účastnit. (Pokud budou mít diváci nějaký opravdu zajímavý dotaz, mohou požádat některého z jezdců, aby jej za ně vyslovil) Celá diskuze bude samozřejmě překládaná do češtiny. Po té se jezdci s Martinem sejdou na koních na jízdárně, kde bude probíhat práce s menším počtem krav. Její průběh se bude odvíjet od toho, co si jezdci s Martinem dohodnou během ranní diskuze. Po pauze na oběd se jezdci přesunou na pastviny, kde bude probíhat práce s celým stádem krav. Večer bude následovat volná zábava u ohně. 🙂

Obsahem čtvrteční a páteční kliniky bude i rančerské lasování. Podíl práce s dobytkem a lasování se bude odvíjet od požadavků a možností jezdců, jezdci si ho domluví při ranních diskuzích s Martinem.

Sobota, neděle

Sobotní a nedělní část kliniky bude v principu probíhat stejně, jako předchozí dva dny – ranní diskuze, následuje práce s dobytkem na jízdárně, po obědě práce se stádem na pastvinách. Jediným rozdílem je, že víkendová část je zaměřená čistě na práci s dobytkem, bez rančerského lasování. Celá klinika bude překládaná do češtiny a bude přístupná i divákům. Přesto bych ráda dopředu upozornila, že pozornost se bude soustředit hlavně na jezdce a na to, aby si oni odnesli z kliniky co nejvíce.

Přibližný časový harmonogram

9:00 – beseda jezdců s Martinem

10:30 – práce s krávami na jízdárně

13:00 – oběd

15:00 – práce s krávami na pastvině

Místo konání

Ježkův mlýn, Hoštka – http://www.czech-extremetrail.cz/?kontakt-a-mapa

Kurz bude probíhat v angličtině s českým překladem.

Počet jezdeckých míst je 10.

Prosím všechny jezdce, aby měli u svých koní platné negativní vyšetření krve na AIE staré maximálně 1 rok. Bude probíhat veterinární přejímka, veterinář bude kontrolovat vašeho koně a průkaz ještě před vyložením koně z vleku.

Cena

Jezdecká dvojice – 16 000 Kč / 2 dny (660 EUR), ustájení v boxe 350 Kč / den, padock 200 Kč / den. Jezdci přihlášení na dva dny kurzu mají další dva dny vstup jako diváci zdarma.

Diváci – platba předem: 1000 Kč jeden den (47 EUR), 1 800 Kč dva dny (80 EUR), 2 300 Kč tři dny (100 EUR), 2 700 Kč čtyři dny (120 EUR). Platba na místě: 1 200 Kč jeden den, 2 400 Kč dva dny, 3000 Kč tři dny, 3 500 Kč čtyři dny. Děti do 11ti let zdarma, 12 – 18 let za poloviční cenu. 19 let a více plné kurzovné.

Přihláška je platná po zaplacení. Poplatek je nevratný! (je možné za sebe poslat náhradníka)

Výše cen v EUR se může měnit podle aktuálního kurzu měny. Pro slovenské plátce – doporučuji využít služeb ČSOB a zadat přesnou platbu v CZK.

Způsob přihlašování

Prostřednictvím emailu janahorka@gmail.com. Diváci – nahlaste prosím jména lidí, které hlásíte a přesné dny, na které se hlásíte. Po obdržení přihlášky Vám bude zaslána faktura s údaji na zaplacení. Vzhledem k finanční náročnosti akce se v případě vaší neúčasti poplatek nevrací, je možné za sebe poslat náhradníka (prosím informovat o této skutečnosti předem prostřednictvím emailu).

Platby budou přijímány od 1.6.2020 do 20.7.2020. Pozdější platby jsou možné pouze na místě.

Stravování a ubytování

Na ranči bude k dispozici kompletní občerstvení. Ubytování – omezená kapacita ubytování přímo na ranči, možnost spaní ve vlastním stanu – kontaktujte přímo majitele Ježkova mlýna, http://www.czech-extremetrail.cz/?kontakt-a-mapa

Něco málo o Martinu Blackovi

Martin strávil celý svůj život prací na rančích, ježděním a trénováním koní, obsedáním mladých koní a prací s kravami a jejich lasováním ve vaquero stylu. Vyrostl v Bruneau, Idahu, na rodinném ranči a po škole pracoval na rančích v Idahu, Nevadě a Kalifornii, kde pracoval s takovými velikány, jako byli Charlie a Bill Van Normanovi, Ray Hunt, Gene Lewis, Tom Dorrance a další. Díky tomu, že Martin od dětství pracoval s krávami ze sedla koní, vyvinul si ohromný cit jak pro koně, tak pro dobytek. Při práci na jednom z největších rančů v Nevadě za ním a dalšími kovboji přijížděl Tom Dorrance, který jim pomáhal obsedat mladé koně a připravovat starší koně pro soutěže. Tehdy si Martin uvědomil, jak důležité je pro koně načasování ze strany jezdce.

Martin dnes pomáhá lidem na celém světě zlepšit své jezdecké schopnosti a komunikaci s koněm tím, že učí jezdce, jak být pro koně čitelnější. Podporuje sebevědomí koně i jezdce a pomáhá jim posunout se dál. Jak Martin říká, buckaroo tradice není jen o pěkném oblečení a stříbrných udidlech, ale také o práci s koněm takovým způsobem, který u koně podporuje jeho sebevědomí a nezávislost v jakékoli situaci, v jakékoli práci. Martin vás bude učit, jak pracovat s koněm a jak se naučit cítit, co od vás kůň potřebuje, aby se mohl stát nezávislým a sebevědomým.

Informace ohledně kurzu: Jana Horká, janahorka@gmail.com, 773 693 943.

Comments are closed.